Jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Adam uczestniczył w nagraniu ponad 80 płyt jako sideman, nagrał również 7 autorskich CD gdzie prezentuje się nie tylko jako saksofonista ale również jako kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką polskich instrumentalistów, jak również z gwiazdami muzyki pop (m.in. K. Prońko, E. Bem, G. Ciechowski, L. Szafran, M. Szcześniak). Jest laureatem wielu nagród, tak zespołowych jak i indywidualnych.
W 1990 roku będąc członkiem polskiego kultowego zespołu jazzowego Walk Away otwiera Europejskie koncerty Milesa Davisa.
Jednocześnie nagrywa i koncertuje z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans (Miles Davis Group), Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R. Brecker, R.S. Jackson, G. Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya, Karen Edwards, czy też ze znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby, Mike Russell, Keith Dunn, koncertuje z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.
Adam jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt–Triologue, Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi.
Oprócz działalności koncertowej, udziela się również jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku Wrzeszczu i Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tczewie, prowadzi zajęcia edukacyjne w ramach Małej Akademii Jazzu (m.in. Gorzów Wlkp., Tczew, Zakopane) jest wykładowcą Warsztatów Muzycznych w Chodzieży, Lesznie, Puławach, Koszalinie, Stargardzie, Leichligen (Niemcy).
Dla Eurozone Music Adam Wendt skomponował i nagrał cztery znakomite CD z muzyką z pogranicza funk – fusion – jazz, które znakomicie przeplatają się z alternatywnymi elementami techno, elektro, pop, rock, soul, avant-garde i innymi: